web analytics
Youtube Screenshot

Czy możliwa jest ściślejsza współpraca między AfD a polską partią rządzącą Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w Parlamencie Europejskim? Kwestia ta została zbadana przez eurodeputowanego z ramienia AfD Joachima Kuhsa i historyka prof. dr Davida Engelsa, który napisał ekspertyzę na ten temat, z Tomaszem Froelichem w formacie wideo “Looking at Brussels”.

Alternatywa dla Niemiec i polska partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość (PiS) mają ze sobą wiele wspólnego: z jednej strony odrzucenie poprawności politycznej, agendy LGBTIQ i masowe migracje z regionów obcych ich kulturze, a z drugiej strony wyraźne zaangażowanie na rzecz państwa narodowego i chrześcijańskiej kultury okcydentalnej.

Dobre warunki wstępne do dobrej współpracy? Absolutnie. Ale są też różnice. I to jest powód, dla którego AfD i PiS nie są zorganizowane w tej samej grupie w Parlamencie UE: Podczas gdy AfD, wraz z włoską Legą, francuskim Rassemblement National, austriackim FPÖ i innymi partiami, należy do grupy “Identity and Democracy” (ID), PiS należy do grupy “European Conservatives and Reformers” (ECR).

Wniosek: Jest więcej wspólnego dla AfD i PiS niż rozdzielenie ich. Trzeba to dostrzec, aby wspólnie kształtować przyszłość Europy, na podstawie chrześcijańskiego fundamentu, zrozumienia ich historii i przezwyciężenia narodowych szowinizmów.

<szerokość klatki=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/7u2g16EqG7E” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen>

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert