Polityk mierzy wysoko: premier Słowenii Janez Janša wspina się na najwyższy komin w Europie

Janez Janša · Foto: Twitter

Autor: Sara Kovač (Nova24tv)
 

„Aby upamiętnić tradycję górników z Trbo­vlje i Zasavje (dolina rzeki Sawy), wspię­liśmy się na najwyższy komin w Europie z okazji wizyty słoweńs­kiego rządu w tym regionie. Nie przesz­kodził nam nawet lekki deszcz“ – napisał na Twitt­erze premier Janez Janša, załąc­zając zdjęcia.

Rząd Słowenii odwiedził region Zasavje, gdzie skupił się na inwes­ty­c­jach w infra­struk­turę i innych niewy­kor­zystanych możli­wościach w regionie.

Premier Janez Janša dodat­kowo wykor­zystał wizytę do dość niety­po­wego przedsięw­zięcia. Wspiął się na najwyższy komin w Słowenii i Europie – komin Trbo­vlje. 360-metrowy komin elek­tro­ciepłowni w Trbo­vlje, zbudo­wany w 1976 roku, jest najwyższą budowlą w Słowenii i siódmym najwyższym kominem na świecie.


Potrzeba sporej dawki odwagi, aby spro­stać takim wyzwa­niom jak komin Trbo­vlje. Premier jest zapa­l­onym miłoś­ni­kiem gór i „wspinaczem skał­kowym“, więc jest już przy­z­wy­c­za­jony do tego rodzaju fantazji. Spopu­la­ry­zował on wspinaczkę górską do tego stopnia, że inni poli­tycy zaczęli go naśladować.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na stronie DEMOKRACJI, naszego part­nera w EUROPEAN MEDIA COOPERATION.


Kommentieren Sie den Artikel

Bitte geben Sie Ihren Kommentar ein!
Bitte geben Sie hier Ihren Namen ein