web analytics
Bild: shutterstock

Zagrożenia ze strony lewicowych ekstremistów i islamistów są całkowicie ignorowane
 

Złudzenie rozpowszechniane przez establishment polityczny i medialny w Niemczech i Austrii, że za każdym krzakiem czai się prawicowy ekstremista, rozprzestrzenia się również na szczeblu UE. Parlament Europejski debatuje nad zagrożeniem terrorystycznym dla porządku demokratycznego, jakie stanowią sieci prawicowych ekstremistów. Z kolei zagrożenia dla demokracji ze strony lewicowego ekstremizmu lub ekstremizmu islamskiego, takiego jak dżihadyzm, wydają się nie odgrywać żadnej roli.

Austriacki poseł do PE przedstawia liczby

Dlatego austriacki eurodeputowany z Wolnej Demokracji Roman Haider (FPÖ) zarzuca Parlamentowi Europejskiemu, że jest “ślepy na lewicę”. Haider popiera swoje oskarżenie liczbami, które mówią same za siebie: Zdecydowana większość ataków terrorystycznych w 2021 r. byłaby przypisana terroryzmowi dżihadystycznemu (11 z 15 ataków). Patrząc na lata 2010-2021 w dłuższym okresie czasu, w UE było osiem razy więcej ataków terrorystycznych o podłożu lewicowo-ekstremistycznym niż o podłożu prawicowo-ekstremistycznym (28 ataków prawicowo-ekstremistycznych, 247 ataków lewicowo-ekstremistycznych). Ponadto, według sprawozdania Europolu, terroryzm w UE zmniejszył się, do czego przyczyniły się również nowe oceny ataków lewicowych ekstremistów, które w niektórych państwach nie są już klasyfikowane jako “terrorystyczne”.

Polityk FPÖ wskazuje również na opracowanie dla Komisji UE dotyczące gwałtownego lewicowego ekstremizmu i anarchistycznego ekstremizmu w UE od 2021 r., z którego wynika, że “gwałtownemu lewicowemu ekstremizmowi poświęca się niewiele uwagi w nauce i praktyce w całej UE” oraz “że stan badań nad gwałtownym lewicowym ekstremizmem i anarchistycznym ekstremizmem jest szczupły, zwłaszcza w zestawieniu z wysoką liczbą odpowiednio umotywowanych ataków odnotowywanych co roku przez Europol”.

Ogólnie rzecz biorąc, Haider uważa jednostronne skupienie się na prawicowym terroryzmie ekstremistycznym za “wręcz niedbałe” i podejrzewa, że za tą jednostronnością stoją motywy polityczne, zwłaszcza że według wspomnianego badania dla Komisji UE idee lewicowo-ekstremistyczne “odbijają się również echem w koncepcjach głównego nurtu społecznego i w debatach publicznych”.

Główne zagrożenie: islamscy dżihadyści

Haider widzi jednak największe i najbardziej śmiertelne zagrożenie płynące ze strony islamskich dżihadystów. Jednak oprócz tego zagrożenia w Parlamencie Europejskim zamiatane są pod dywan coraz częstsze wybuchy przemocy ze strony młodych migrantów w europejskich miastach. W sumie liberalna europosłanka uważa za “żałosne, że Parlament Europejski ze względów politycznych koncentruje się wyłącznie na prawicowych ekstremistycznych sprawcach przemocy, a całkowicie ignoruje zarówno brutalny ekstremizm lewicowy i dżihadyzm, jak i agresywnych i antypaństwowych młodych migrantów”.


Bitte unterstützen Sie unseren Kampf für Freiheit und Bürgerrechte.
Für jede Spende (PayPal oder Banküberweisung) ab € 10.- erhalten Sie als Dankeschön auf Wunsch ein Dutzend Aufkleber „CORONA-DIKTATUR? NEIN DANKE“ portofrei und gratis! Details hier.


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert