web analytics

Szef agencji Frontex, Hans Leijtens, uważa, że wysiłki zmierzające do zamknięcia zewnętrznych granic UE dla imigrantów są daremne, donosi orf.at na swojej stronie internetowej. Stwierdzenie to jest równoznaczne z kapitulacją. Dla lidera partii federalnej FPÖ, Kickla, “Twierdza Austria” jest zatem bardziej niż kiedykolwiek porządana.

Frontex poddaje się sam w wątpliwość

Szef Frontexu wykazał się niewielką motywacją w wywiadzie dla Welt am Sonntag. Nic nie może powstrzymać ludzi przed przekroczeniem granicy, żaden mur, żadne ogrodzenie, żadne morze, żadna rzeka, powiedział Leitjens. Mówienie o “zatrzymywaniu ludzi” i “zamykaniu granic” nie może być stałą narracją. Zamiast tego, procedury azylowe powinny być rozpatrywane bezpośrednio na zewnętrznych granicach Europy, osoby ubiegające się o azyl powinny być szybko deportowane, a porozumienia powinny być osiągane na przykład z krajami afrykańskimi, według urzędnika UE.

Przy takim podejściu pojawia się pytanie, dlaczego te drogie, rzekome “siły ochrony granic” są w ogóle potrzebne.

Ogromny budżet za zerowy sukces

Według “Statista”, budżet Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) praktycznie eksplodował w latach 2005-2023. W 2005 r. wynosił on zaledwie sześć milionów euro; do 2023 r. Frontex dysponował już oszałamiającą kwotą 845 milionów euro. Jednak sukces tych sił jest, delikatnie mówiąc, jest mninimalny. Pomimo rekordowego budżetu, w 2023 r. do Unii Europejskiej przybyło ponad 1,3 miliona osób ubiegających się o azyl. Wielu z nich przybyło przez Morze Śródziemne. Inwazja tysięcy Afrykańczyków, którzy szturmowali wybrzeże Sycylii w małych łodziach, jest aż nazbyt dobrze pamiętana. Jednak na Morzu Śródziemnym nie było śladu łodzi Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Ponad 58 000 z 1,3 miliona nielegalnych imigrantów wylądowało w Austrii. Minister spraw wewnętrznych ÖVP Gerhard Karner również ułatwił im imigrację do naszego systemu społecznego, utrzymując otwarte granice.

Twierdza Austria

Przewodniczący FPÖ Herbert Kickl i rzecznik ds. bezpieczeństwa Hannes Amesbauer nie wykazują gotowości do kapitulacji wobec nielegalnej imigracji. Po raz kolejny domagają się, aby “nowej masowej migracji” przeciwdziałała “Twierdza Austria” z natychmiastowym zakazem azylu.

Tylko natychmiastowy zakaz azylu, prawdziwa ochrona granic, przejście od świadczeń pieniężnych do świadczeń rzeczowych i kompleksowa dezatrakcyjność Austrii jako kraju docelowego położyłyby kres nielegalnej masowej imigracji, mówi Kickl, określając kierunek rozwiązania problemu. Tego też oczekuje ludność od rządu federalnego.

Rekordowe liczby pod rządami ministra spraw wewnętrznych ÖVP Karnera

Z drugiej strony ÖVP nie ma nic skutecznego do zaoferowania przeciwko nielegalnej imigracji i jest posłusznym pasażerem “nowej masowej migracji”, rzecznik ds. bezpieczeństwa Amesbauer krytykuje pokazową politykę ministra spraw wewnętrznych. W 2023 r. zarejestrowano 58 686 wniosków o azyl, co stanowi trzecią najwyższą liczbę od 1958 roku. Rekordowym rokiem był 2022 z 112 272 wnioskami. Oba pod nadzorem Karnera. Jest to niedopuszczalne obciążenie dla ludności Austrii.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie na stronhie https://www.unzensuriert.at/

 

Von Redaktion

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert