web analytics

Zapytanie rzecznika FPÖ ds. kultury Thomasa Spalta do wicekanclerza Zielonych Wernera Koglera, który jest odpowiedzialny za departament “Kultury”, ujawniło teraz również, ile pieniędzy podatnicy muszą zapłacić za program Stolicy Kultury Bad Ischl.

Lewicowo-ideologiczna aberracja czarno-zielonej partii

Te miliony z pieniędzy podatników dla “Pudertanz & Co.” pokazałyby lewicowo-ideologiczną aberrację Partii Czarno-Zielonej, powiedział Spalt po tym, jak dowiedział się, że Kogler udostępnił prawie jedenaście milionów euro na projekt Stolicy Kultury w latach 2021-2025.

Jej mierna zawartość artystyczna składała się z nagich ludzi skaczących po scenie – nawet na oczach dzieci. Były ambasador dr Harald W. Kotschy, który mieszka w regionie Salzkammergut, napisał gościnny artykuł na „unzensuriert”.

Obsceniczny pokaz lewicowej kultury alternatywnej

Oburzenie ludzi z tego powodu jest całkowicie zrozumiałe, liberalny rzecznik ds. kultury wyraził swoją solidarność z krytykami. Dotując takie produkcje z pieniędzy podatników, czarno-zielony rząd federalny po raz kolejny demonstruje kierunek, w jakim zmierza jego polityka kulturalna, powiedział Spalt w komunikacie prasowym. Powiedział dosłownie:

“Zamiast wykorzystać otwarcie roku Stolicy Kultury w Bad Ischl do zaprezentowania różnorodnej i bogatej regionalnej kultury ludowej Salzkammergut, stało się ono nieprzyzwoitą wizytówką lewicowego alternatywnego szyku kulturowego – programu absolutnej mniejszości, który całkiem słusznie spotyka się z wyraźnym odrzuceniem wielu obywateli.

Brak chęci dla pielęgnowania i zachowania zwyczajów

W tym kontekście rzecznik ds. kultury Partii Wolności przypomniał publiczności, że tylko 55 000 euro z 50-milionowego budżetu kulturalnego czarno-zielonej koalicji zostanie przeznaczone na zachowanie lokalnej kultury i zwyczajów. ÖVP i Zieloni nie są w żaden sposób zainteresowani kulturą ludową oraz zachowaniem lokalnego dziedzictwa i tradycji.

 

                                                                  ***

                                                             

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

 

 

 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert