web analytics

32-letni Malijczyk obwiniał Francję o zubożenie krajów afrykańskich. W sobotę rano zaatakował nożem przechodniów na dworcu kolejowym Gare de Lyon w Paryżu, raniąc trzy osoby, w tym kilka poważnie. Sprawca został aresztowany.

Napastnik miał przy sobie również młotek, choć wciąż nie jest jasne, w jakim stopniu użył obu narzędzi jako broni. 32-latek początkowo mieszkał legalnie we Włoszech od 2016 roku, gdzie posiadał również prawo jazdy. Według jego własnych oświadczeń, podobno cierpi na chorobę psychiczną, a policja znalazła na nią leki. Mężczyzna jest obecnie leczony na oddziale psychiatrycznym.

Według samego Malijczyka, przybył on do Paryża z Włoch 1 lutego, aby przeprowadzić atak, ponieważ chciał zabijać ludzi. Nie przyznał się jednak do motywów religijnych. Podczas przesłuchania wspomniał o kolonialnej przeszłości Francji – o czym wspomina „Le Pari­sien“.

Według “Modernity”, napastnik opublikował wcześniej kilka postów na swoim koncie w mediach społecznościowych, stwierdzając:

“Nienawidzę wszystkich Francuzów”.

Co więcej, jego zdaniem wszystkie problemy na tej planecie były spowodowane przez ludzi na Zachodzie.

Oskarżył również Francję o doprowadzenie krajów afrykańskich do ubóstwa. A teraz Francuzi zbierają żniwo burzy, co siali przez lata.

Chociaż śledczy twierdzą, że napastnik opublikował treści salafickie, władze nie zakładają jego terrorystycznego pochodzenia: Podczas ataku nie wykrzykiwał żadnych religijnych haseł.

 

***

                                                             

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert