web analytics

To taktyka krojenia salami: Komisja Europejska krok po kroku posuwa naprzód swoją politykę klimatyczną. Bez względu na protesty Europejczyków.

Wypełnienie paryskiego porozumienia klimatycznego

Przedwczoraj, we wtorek, Komisja przedstawiła nowy plan. Chce zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych w Europie o 90 procent do 2040 roku. Zaleta: Unia Europejska wypełniłaby w ten sposób swoje zobowiązania wynikające z paryskiego porozumienia klimatycznego.

Wada, według parlamentarzysty UE Romana Haidera (FPÖ): kolejna ogromna fala inflacji.

Żywność staje się coraz droższa

Istniejące działania “Zielonego Ładu” już teraz sprawiają, że żywność staje się coraz droższa. Pakiet dalszych środków przyspieszy niszczenie europejskiego rolnictwa. Zmniejszenie ulg cenowych, na przykład na paliwa rolnicze, wpłynie na rolników tak samo, jak żądanie porzucenia “praktyk wysokoemisyjnych”, co oznacza w szczególności hodowlę zwierząt. Haider kontynuował:

“To prawdopodobnie sprawi, że mięso stanie się wkrótce dobrem luksusowym”.

Ceny energii nadal rosną

Reforma dyrektywy w sprawie podatku energetycznego spowoduje wzrost cen energii do bezprecedensowych poziomów. “Nie możemy zapominać, że sektory budownictwa i transportu zostaną włączone do unijnego systemu handlu emisjami od 2027 roku. Już sam ten krok spowoduje ogromny wzrost cen w UE”, mówi Haider.

Komisja Europejska w Brukseli zdaje się tym nie przejmować. Argumentuje, że “właśnie doświadczyliśmy najgorętszego lata od czasu, gdy zaczęto je rejestrować”. UE musi teraz podjąć środki zaradcze, aby zapobiec katastrofalnym zniszczeniom.

Niszczenie fundamentów gospodarczych

Naukowa rada doradcza Komisji Europejskiej zaleciła redukcję emisji gazów cieplarnianych o 90 do 95 procent w porównaniu z poziomami z 1990 roku. Chociaż nie jest to wystarczająco daleko idące dla histeryków klimatycznych, partie prawicowe ostrzegają przed konsekwencjami. Haider:

„Normalne życie obywateli stanie się nieosiągalne. Gospodarka przestanie być konkurencyjna. Fundamenty gospodarcze Europy zostaną zniszczone“.

Wybory do UE jako kotwica nadziei

Jest jednak nadzieja. Projekt ustawy dotyczącej tego środka klimatycznego może zostać wprowadzony dopiero po czerwcowych wyborach do UE. Dlatego Haider wzywa do jego wprowadzenia:

Von der Leyen i jej “Zielony Ład” muszą odejść, jeśli Europa ma mieć przyszłość.

Jeśli partie prawicowe wygrają, projekt może zostać zatrzymany. Chociaż Parlament Europejski jest całkowicie bezsilny, można wywrzeć ogromną presję na niewybieralną Komisję Europejską i powstrzymać “absurdalny fanatyzm klimatyczny”.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na unzensuriert.de

 

                                                                                                  ***

                                                             

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

 

 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert