web analytics
Allister Heath vom Daily Telegraph mit seiner punktgenauen Einschätzung Bild: Wikipedia

Brytyjski Daily Telegraph zwraca się do czytelników z przesłaniem, pisząc, że “niekompetentne elity rządzące doprowadziły Europę do upadku.

Nagromadzone problemy są tak złożone, że politycy nie są już w stanie sobie z nimi poradzić. Starą Europę można już tylko opłakiwać.

Europa u kresu

“Europa jest skończona”, mówi Allister Heath, redaktor brytyjskiej gazety Daily Telegraph. Ta Europa jest nie tylko bankrutem i znajduje się na krawędzi eksplozji społecznej, ale co gorsza, jest nieuleczalna. Znany felietonista brytyjskiej gazety wyjaśnia w swoim artykule, co następuje.

“Można opłakiwać starą Europę i lamentować nad jej upadkiem. Zgnilizna jest zbyt zaawansowana, a rozkład zbyt głęboki. Bezczynność, rozwiązłość, chorobliwy pacyfizm i nienawiść do samego siebie są zbyt głęboko zakorzenione, a ta śmiertelna spirala jest prawie nie do zatrzymania. Europa była kiedyś najbogatszym i najbardziej rozwiniętym kontynentem, ale teraz jest skończona. Jej upokarzający upadek jest już oczywisty dla reszty świata i tylko sami oszukani Europejczycy nie zdają sobie z tego sprawy. Co więcej, jej bolączki – katastrofalna porażka gospodarcza, niemal całkowita geopolityczna nieistotność, kryzys migracyjny i integracyjny oraz rażący deficyt demokracji – już się rozprzestrzeniły. Problem jest zbyt złożony i zbyt duży, by trzeciorzędne elity Europy mogły nawet pomyśleć o jego rozwiązaniu, zwłaszcza ci egomaniacy i demagodzy w polityce, którzy tak lekkomyślnie doprowadzili ją do rozpadu społecznego i “wrogości wobec wzrostu”, z armią, która bardziej przypomina wioskę potiomkinowską i przerażającą demografią”.

USA zwycięża

Jest tylko jeden zwycięzca 248-letniej rywalizacji między USA a starą Europą, podsumowuje dziennikarz. Dla kontynentu europejskiego nie ma już odwrotu, ponieważ Europa zniszczyła samą siebie “zazdrością na najwyższym poziomie”, tj. wiarą, że zamykanie dobrze prosperujących gałęzi przemysłu i wpędzanie ludzi w ubóstwo jest niezbędne dla ratowania planety.

Elity polityczne w tej Europie odmawiały słuchania swoich wyborców przez te wszystkie lata, więc “nie jest zaskakujące, że dojrzewa w nich tak wybuchowy i bezmyślny gniew”, kontynuuje felietonista w Daily Telegraph.

Jednak europejskie elity nie są już w stanie zreformować swojego “państwa opiekuńczego dla wszystkich” i nadal nie będą w stanie tego zrobić. Przewiduje on zatem, że “państwo opiekuńcze upadnie, podatki gwałtownie wzrosną, a młodzi ludzie będą musieli płacić za opiekę zdrowotną i emerytury osób starszych”.

Jedyną reakcją euro-elit na tę sytuację będzie zwiększenie migracji, co z kolei będzie wodą na młyn potencjalnie niebezpiecznych ekstremistów. We Francji, Niemczech, Belgii i innych krajach niepowodzenie władz w pełnej integracji niedawnego napływu migrantów, w połączeniu z reakcją elity rządzącej, jawnym kłamstwem, że wszystko jest w porządku, kładzie podwaliny pod “katastrofę”, która ma nadejść.

Wszystko, czego jesteśmy teraz świadkami, a mianowicie ekonomiczne samobójstwo w skali globalnej Europy i jej malejące znaczenie geopolityczne, jest zatem preludium do ostatecznego i nieodwołalnego rozpadu Starego Świata.

 

***

                                                             

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert