web analytics

George Soros poinstruował teraz Internetową Korporację ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN), aby “prowadziła wojnę z teoretykami spiskowymi” poprzez przejmowanie domen od stron internetowych, które publikują w sieci “treści spoza głównego nurtu”.

“Policja dezinformacji”

EU DisinfoLab, organizacja non-profit finansowana przez Open Society Foundations, stwierdziła, że ICANN powinna rozszerzyć swoją kontrolę nad ograniczeniami rejestracji domen, aby uwzględnić tak zwane środki “policji dezinformacyjnej” obok phishingu i złośliwego oprogramowania, jak donosi również thepeoplesvoice.

Oznaczałoby to, że ICANN miałaby prawo kontrolować, kto może rejestrować strony internetowe, w oparciu o zgodność z oficjalnie zatwierdzonymi kierunkami działań.

Naturalnews donosił, co następuje.

Organizacja non-profit o znaczących wpływach wśród decydentów w Unii Europejskiej (UE) wzywa Internetową Korporację ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN) do prowadzenia “wojny z dezinformacją”.

Organizacja non-profit, która twierdzi, że jest niezależna, znana jest jako EU DisinfoLab i twierdzi, że ICANN powinna rozszerzyć swoją kontrolę nad ograniczeniami rejestracji domen, aby monitorować “dezinformację” oprócz phishingu i złośliwego oprogramowania.

Innymi słowy, grupa chce, aby ICANN kontrolowała, kto może rejestrować strony internetowe w oparciu o zgodność z oficjalnymi fabułami.

To nieszczere, że EU DisinfoLab twierdzi, że jest niezależny, skoro większość jego funduszy pochodzi od nikogo innego jak Fundacji Społeczeństwa Otwartego, projektu miliardera George’a Sorosa.

Fundacje Społeczeństwa Otwartego już badają, czy ICANN powinna zostać “zmieniona”, aby stać się narzędziem do walki z “witrynami dezinformacyjnymi”. Przypuszczalnie Natural News zostałby uwzględniony w tym zmienionym celu, podobnie jak wiele innych niezależnych witryn medialnych.

“Próba bezpośredniego zaangażowania ICANN byłaby co najmniej bardzo kontrowersyjna, przynajmniej na tym etapie”, pisze Didi Rankovic dla Reclaim the Net w wiadomościach.

“Biorąc pod uwagę znaczenie ICANN w infrastrukturze internetowej, ICANN zarządza nazwami domen na całym świecie oraz fakt, że kontrola treści nie jest częścią jej kompetencji (DisinfoLab twierdzi, że ICANN “odmawia” tego), stanowiłoby to poważne odejście od roli organizacji, jaką … rozumiemy dzisiaj”.

Koszmar cenzury Internetu 2.0

Wykorzystując “strukturę już stworzoną przez ICANN”, EU DisinfoLab wzywa ICANN do zasadniczego nadzorowania całego Internetu pod kątem wszystkiego, co władze (TPTB) uznają za “dezinformację”.

Grupa twierdzi, że będzie to wymagało “minimalnego poziomu staranności i współpracy” ze strony rejestrów.

Celem tego wszystkiego byłoby zidentyfikowanie przez ICANN, które strony internetowe są niedopuszczalne, co oznaczałoby zablokowanie ich nazw domen. Taka zmiana miałaby wpływ na cały globalny Internet.

Narracja stosowana przez TPTB w celu uzasadnienia tak drastycznej zmiany polega na tym, że strony “dezinformacyjne”, strony, które próbują naśladować “wiarygodne strony informacyjne” o podobnych nazwach lub formatowaniu, wymykają się spod kontroli i należy je powstrzymać.

Ponieważ ICANN jest ostatecznym organem zarówno dla nazw domen internetowych, jak i rejestracji DNS, grupa ta byłaby w stanie blokować całe strony internetowe, które są uważane za rozpowszechniające wszelkiego rodzaju “dezinformację” w ramach nowej umowy.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że ICANN zrobił już coś podobnego podczas pandemii koronawirusa. Nazwy domen, które zawierały słowo “Covid” wraz z innymi powiązanymi terminami, zostały przeanalizowane pod kątem prób wykorzystania takich słów kluczowych do ukrycia operacji phishingu lub rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.

Prekursor “moderacji” podczas pandemii

Mówiąc dokładniej, nie chodziło jeszcze o “moderowanie” treści w związku z COVID.

Zamiast tego proponuje się obecnie rodzaj formatu moderacji, w którym ICANN miałaby uprawnienia do blokowania całych domen internetowych uznanych za winne rozpowszechniania dezinformacji.

EU DisinfoLab chce, aby ICANN używał systemu o nazwie DNSTICR do zgłaszania “prawdziwych otwartych i zamkniętych przypadków (dezinformacji)” rejestratorom w celu ich usunięcia. Rodzi to jednak pytanie, kto decyduje o tym, czym właściwie jest “otwarty i zamknięty przypadek dezinformacji”?

Jedną z możliwości jest przyznanie przez rejestry lub rejestratorów statusu “zaufanego reportera” organizacjom medialnym. Byłoby to jednak również arbitralne, ponieważ nie ma ustalonych ram decydowania o tym, komu można przyznać status “zaufanego reportera”.

Zasadniczo wydaje się, że wszystko sprowadza się do tego, przed czym George Orwell ostrzegał świat dziesiątki lat temu – Ministerstwa Prawdy, które rozciąga się na cały świat i reguluje wszystko, co ludzie mówią i robią, w tym przypadku online.

***

Autor zajmuje się islamem od prawie 30 lat. Ta książka, wydana wreszcie po raz pierwszy w Polsce, pokazuje islam w całej jego nieupiękrzonej rzeczywistości jako egzystencjalne zagrożenie dla wolności i demokracji na świecie. Jeden z czytelników napisał: „Jan Sobiesky – Austriak polskiego pochodzenia, pokazuje nam w swojej nowej książce, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha: ´niebezpieczeństwo bycia podbitym przez wyznawców faszystowskiej ideologii o podłożu religijnym, która gardzi ludzką godnością – ISLAM – (a nie ´islamizm´)!´.”

Do zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie: capitalbook.com.pl/pl/p/Upadek-Europy-Marian-Pilarski/5494Bitte unterstützen Sie unseren Kampf für Freiheit und Bürgerrechte. Und auch gegen die Klima-Hysterie, die letztlich der Nährboden für Programme ist, die uns das Geld aus der Tasche ziehen sollen, wir wir bereits jetzt schon erfahren dürfen. Stichwort: Energiewende. Und das ist erst der Anfang! Die Umverteilung von unten nach oben hat gerade erst begonnen.

Für jede Spende (PayPal oder Banküberweisung) ab € 10.- erhalten Sie als Dankeschön auf Wunsch ein Dutzend Aufkleber „KLIMA-HYSTERIE? NEIN DANKE“ portofrei und gratis! Details hier.


 


 

 

 

 

Bearbeiten

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert