web analytics
Foto: Outono.net

VOX jest jedyną hiszpańską partią, która potępia falę cenzury ze strony technologicznych gigantów. VOX CEO Santiago Abascal ostrzegł dziś przed “globalnym zagrożeniem dla wolności”, ogłaszając jednocześnie swoje nowe konta w alternatywnych sieciach, do których wielu użytkowników migruje w obliczu cenzury na innych sieciach: Gab.com i Parler.

W pierwszej wiadomości, Santiago Abascal pisze:

“Bigtech nie może stać się globalną policją myślową. Wielu z tych, którzy pochwalają obecnie cenzurę mediów społecznościowych (na przykład dlatego, że nie lubią Trumpa), wkrótce pożałują, gdy zdadzą sobie sprawę, że nie mogą już swobodnie wypowiadać się przeciwko władzy i że zmierzamy ku globalnemu totalitaryzmowi kierowanemu przez garstkę uprzywilejowanych oligarchów i miliarderów”.

“Jeśli wielkie korporacje techniczne decydują o tym, kto może, a kto nie może mieć zdania na temat sieci społecznych, jakie są dobre konstytucje, prawa, suwerenności i sędziowie, o ile wszystko podlega kryteriom kilku?”

“Jest to temat interesujący dla wszystkich narodów, które wierzą w wolność i suwerenność.”

Polscy partnerzy VOX przygotowują projekt ustawy o zaprzestaniu cenzury politycznej w Internecie

Polski rząd pod przewodnictwem partii Prawo i Sprawiedliwość – partnera VOX w Grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – ogłosił w grudniu ubiegłego roku nową ustawę mającą na celu zapobieganie naruszaniu konstytucyjnych praw obywateli polskich przez gigantów technicznych. Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło, że “portale społecznościowe nie mogą usuwać postów ani blokować kont użytkowników według własnego uznania, pod warunkiem, że zamieszczone tam treści nie naruszają polskiego prawa”. W przypadku usunięcia treści lub zablokowania konta, użytkownik ma prawo do złożenia reklamacji na stronie”.

VOX wyraża współczucie dla nowego polskiego prawa

Eurodeputowany VOX Jorge Buxadé odniósł się dziś do tego polskiego prawa tymi słowami: “W Polsce zrozumieli, o co chodzi: albo w wolnych narodach zostanie utrzymana suwerenność, albo wielkie korporacje przejmą i opanują wszystkie narody”.

22 grudnia eurodeputowany VOX Hermann Tertsch skomentował już polski projekt ustawy, mówiąc: “Wielka inicjatywa Polski przeciwko ofensywie cenzury globalistycznego lewicowego walca. Kolejny dowód na to, że wolność jest gwarantowana tylko przez narody w demokracji, a nie przez wielonarodowe organy zarządzane przez te same elity, które ograniczają ją dla własnego dobra”.

Źródło: Outono.net


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert