web analytics
© Mohammed Hassan/ Pexels

Spray do nosa jako nowa broń przeciwko koronawirusom? To właśnie zamierza wprowadzić na rynek francuska firma Pharma & Beauty Group, w postaci sprayu, który może wyeliminować ponad 99% wirusa.

To urządzenie medyczne do nosa klasy I jest wykonane z wody zjonizowanej, znanej ze swoich właściwości antybakteryjnych, i działa jako środek zapobiegawczy. Według Laurent Dodet, prezes P&B, ten spray może być stosowany “po podjęciu ryzyka”, zwłaszcza po skorzystaniu z transportu publicznego lub zakupów w sklepie, donosi CNews.

Jak wyjaśnia firma na swojej stronie LinkedIn, spray ten “pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów; wypiera czynniki zakaźne w jamach nosowych poprzez działanie mechaniczne i ułatwia ich ewakuację, a także miejscowo zmniejsza wiremię.”

Ponadto testy kliniczne przeprowadzone w Instytucie Szpitala Uniwersyteckiego (IHU) w Marsylii wykazały, że spray eliminuje ponad 99% wirusa w ciągu 30 sekund od zastosowania.

Według Pierre’a-Jacques’a Raybaud, lekarza ogólnego z dyplomem z immunologii, ten spray do nosa jest interesujący, “jeśli wdycha się go krótko po infekcji”, ponieważ zatrzymuje wirusa, zanim wystarczająco wniknie do dróg oddechowych.

Firma P&B czeka teraz na zielone światło od władz, aby móc zaoferować go w aptekach w lutym. Według Laurent Dodet, są one w stanie wyprodukować “10 milionów sztuk miesięcznie”.

Źródło: Les Observateurs

* * *

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]

Do naszych czytelników z Polski

Zapraszamy również na naszą polskojęzyczną stronę na Facebooku:
https://www.facebook.com/nasza.europasrodkowa
Będzie nam miło, jeśli polubisz nasze wpisy i zostaniesz naszym stałym użytkownikiem (naciśnij przycisk “Śledź”/”Follow”).
[/dropshadowbox]


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert