web analytics
Beispielbild: Einer, der eine Fußballerkarriere in Italien geschafft hat · Foto: VoxNews (Screenshot)

Zapomnijmy choć raz o zdesperowanych biedakach, zapomnijmy o “migrantach uciekających przed wojną” lub “przybywających, by wykonywać pracę, której Europejczycy nie chcą wykonywać”. Wielu aspirujących piłkarzy również wsiada na łodzie, płacąc dziesiątki tysięcy euro za przeprawę. Jeśli jeden z nich rzeczywiście dokona skoku w karierze i zostanie okrzyknięty przez różne gazety, pozostałe tysiące są jedynie współfinansującymi handel ludźmi.

System, który prawdopodobnie służy również do napełniania kieszeni mniej lub bardziej prawdziwych agentów FIFA i wzbogacania podejrzanych pośredników. Lub, jeśli to się nie uda, pomaga w wysyłaniu coraz większej liczby młodych ludzi do Europy, gdzie muszą być utrzymywani przez podatników i w końcu stają się żołnierzami organizacji przestępczych zajmujących się handlem narkotykami, prostytucją i handlem organami.

Na pokładzie opuszczonej byłej łodzi rybackiej znajdował się ładunek 130 mężczyzn z Afryki Zachodniej. Wśród nich było około dwudziestu nastolatków bez rodziców, którzy wyruszyli w podróż z obietnicą kontraktów z takimi klubami piłkarskimi jak Real Madryt, Marsylia, Milan czy Inter Mediolan. “Wczoraj wieczorem rozmawiałem z młodym graczem z centralnej Afryki, który przybył do Tangeru w Maroku dziesięć miesięcy temu” – ujawniło źródło. “Czekał na okazję, by przepłynąć morze do Hiszpanii w nadmuchiwanej łodzi. Udało mu się to jednak dopiero po dwóch nieudanych próbach, w wyniku których zginęło wielu jego współpasażerów…”.

Rodziny mogą zapłacić do 10.000 lub 12.000 euro.

Osiemnaście tysięcy dzieci w wieku od 10 do 18 lat przybywa co roku do Europy z Afryki, szczególnie z Nigerii, Gambii, Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej. A do 8000 przejeżdża przez Włochy (wielu z nich tam zostaje). Zaskakujące jest to, że ich rodziny mogą zapłacić nawet do 10.000 lub 12.000 euro za przejazd do Europy. Prowadzone są pewne badania, ale brakuje profilaktyki.

Włochy to z pewnością obowiązkowy przystanek dla tych, którzy szukają wielomilionowego kontraktu z piłkarzem. Ventimiglia i Como to kolejne przystanki dla tych, którzy aspirują do Ligue 1 lub Bundesligi.

Lugano i Locarno są uważane za “centralne” centra paszportowe. To właśnie tam tworzone są dokumenty, które mają na celu obejście przepisów FIFA zabraniających transferów nieletnich. Wielu młodych ludzi przybywa w środku nocy, błąkając się po stacjach granicznych jak przestraszone cienie, czekając, aż ktoś po nich przyjedzie i odbierze, dotrzymując obietnic złożonych przez pośredników.

Jest wielu nielegalnych piłkarzy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy między Włochami a Szwajcarią, między Varese a Como. A niektórzy z nich mogą być zadowoleni z gry w jednym z 2500 amatorskich klubów Lombardii. “Te dzieciaki marzyły o czymś innym, ale zamiast tego trafiają w złe ramy” – wyjaśnia znany agent FIFA, z którym również kontaktują się szemrani ludzie. “Przyjeżdżają do Włoch bez niczego, a tylko najbardziej utalentowani z nich dostają pozwolenie na pobyt w Szwajcarii, paszport, a czasem kontrakt na pracę we Włoszech jako piłkarze amatorzy. Wynagrodzenie wynosi od 9000 do 13000 euro rocznie.”

Źródło: VoxNews

* * *

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”auto” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]

Do naszych czytelników z Polski

Zapraszamy również na naszą polskojęzyczną stronę na Facebooku:
https://www.facebook.com/nasza.europasrodkowa
Będzie nam miło, jeśli polubisz nasze wpisy i zostaniesz naszym stałym użytkownikiem (naciśnij przycisk “Śledź”/”Follow”).
[/dropshadowbox]


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert