web analytics

W czerwcu 2021 r. portal Vokativ.hr dołączył do European Media Cooperation, sieci mediów z całej Europy reprezentujących wartości patriotyczne i uczestniczących we wzajemnej wymianie treści medialnych. Do sieci należą takie portale internetowe, jak niemieckojęzyczny portal Unser Mitteleuropa, hiszpański El Correo de España i francuski Boulevard Voltaire, ale także wysokonakładowe gazety drukowane, takie jak słoweński Demokracija i węgierskiego Magyar Nemzet.
 

W ramach tej współpracy kilka tekstów opublikowanych w czerwcu i lipcu na portalu Vokativ.hr zostało przetłumaczonych i opublikowanych w językach obcych, dzięki czemu zyskały one międzynarodowy zasięg. Rozmowa Marko Raiča z Tomislavem Sunićem została opublikowana w niemieckim, Hiszpański i Słoweński. Niemieckojęzyczny portal Unser Mitteleuropa opublikował także rozmowę Krešimira Džoicia z Jurą Vujić, esej Leo Maricia o archaeofuturyzmie Guillaume’a Faye oraz wywiad z Álvaro Peñas , ten ostatni również w hiszpańskim.

Poprzez udział w Europejskiej Współpracy Medialnej, Centrum Kultury “Vokativ” będzie pracować nad zwiększeniem widoczności chorwackich autorów i dziedzictwa kulturowego na poziomie europejskim, ale także nad przedstawieniem chorwackim czytelnikom nowych europejskich praktyk kulturowych i politycznych.

Ten wpis pojawił się po raz pierwszy na stronie VOKATIV.HR, naszego partnera w EUROPEAN MEDIA COOPERATION.


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert