web analytics
Bildquelle: VoxNews

Jedenastu z dwunastu pracowników restauracji Casamaki w Pescarze przeszło testy na obecność Covid, niektórzy z nich byli podwójnie zaszczepieni i posiadali już “zielony paszport”. Obecnie wszyscy są poddawani kwarantannie, w tym właściciel restauracji na Piazza Salotto, Gianluca Cruciani, który nie został jeszcze zaszczepiony, ale wynik badania molekularnego był negatywny.
 

Głupia historia: pracownicy będą musieli powtórzyć testy 16 sierpnia. Jeśli ich wynik będzie negatywny, będą mogli wznowić pracę w restauracji. W przeciwnym razie kwarantanna będzie kontynuowana dla niektórych z nich. Paradoksalna sytuacja, która zmusiła szefa do zamknięcia firmy w czwartek w południe i poddania swoich pracowników badaniom w prywatnym laboratorium. Wszystkie testy były pozytywne z wyjątkiem samego właściciela, który w poście na Facebooku podziękował klientom, którzy w ostatnich dniach jedli lunch i kolację na świeżym powietrzu.

“Ludzie zawsze mówią: to mi się nie przydarzy, ale życie zawsze jest tam, przedstawiając ci rachunek”, napisał Cruciani, “co mogę powiedzieć? Spośród 12 naszych pracowników, 11 jest nosicielami Covid. Większość z nich jest zaszczepiona, ale wirus i tak ich dopadł. To jest bezczynność, by wyrazić mój stan ducha. Wiecie, że jestem twarda, ale tym razem uderzyło mnie to z całą mocą. Mam nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy”. Poza mediami społecznościowymi, Cruciani wyraził zaniepokojenie zaistniałą sytuacją, mówiąc: “Mogę uspokoić klientów, którzy jedli na zewnątrz.” Wyjaśnił, co się stało: “W środę jeden z pracowników źle się poczuł, poddał się badaniu i wynik był pozytywny. Został w domu z gorączką 39 stopni, mimo że od czterech miesięcy był szczepiony podwójną dawką.” Sytuacja nie wygląda różowo: “Wraz z tym zamknięciem tracimy dochody z sierpniowych wakacji, które pomogłyby nam wyjść z marazmu pandemii, kiedy rząd dał nam tylko kilka monet. Mimo to cieszę się, że mogłem doświadczyć solidarności kolegów i klientów.”

Zielony paszport” jest więc całkowicie bezużyteczny. Ponieważ osoby zaszczepione mogą się zarazić tak samo jak osoby nieszczepione. Albo zakontraktować kowida.

Źródło: VoxNews


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert