web analytics
Janez Janša · Foto: Twitter

Autor: Sara Kovač (Nova24tv)
 

“Aby upamiętnić tradycję górników z Trbovlje i Zasavje (dolina rzeki Sawy), wspięliśmy się na najwyższy komin w Europie z okazji wizyty słoweńskiego rządu w tym regionie. Nie przeszkodził nam nawet lekki deszcz” – napisał na Twitterze premier Janez Janša, załączając zdjęcia.

Rząd Słowenii odwiedził region Zasavje, gdzie skupił się na inwestycjach w infrastrukturę i innych niewykorzystanych możliwościach w regionie.

Premier Janez Janša dodatkowo wykorzystał wizytę do dość nietypowego przedsięwzięcia. Wspiął się na najwyższy komin w Słowenii i Europie – komin Trbovlje. 360-metrowy komin elektrociepłowni w Trbovlje, zbudowany w 1976 roku, jest najwyższą budowlą w Słowenii i siódmym najwyższym kominem na świecie.


Potrzeba sporej dawki odwagi, aby sprostać takim wyzwaniom jak komin Trbovlje. Premier jest zapalonym miłośnikiem gór i “wspinaczem skałkowym”, więc jest już przyzwyczajony do tego rodzaju fantazji. Spopularyzował on wspinaczkę górską do tego stopnia, że inni politycy zaczęli go naśladować.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na stronie DEMOKRACJI, naszego partnera w EUROPEAN MEDIA COOPERATION.


Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert