web analytics

4 kwietnia stały przedstawiciel Rosji przy ONZ, Wasilij Niebenzya, na nadzwyczajnej konferencji prasowej przedstawił dowody na to, że Rosja uważa, iż prowokacje w Buce były zainscenizowane. Dyplomata zwołał briefing po tym, jak rotacyjny przewodniczący Rady Bezpieczeństwa w tym miesiącu – Wielka Brytania – dwukrotnie w ciągu jednego dnia odrzucił rosyjskie wnioski o spotkanie w sprawie wydarzeń w ukraińskim mieście Buka.
 

Wczoraj Ambasada Federacji Rosyjskiej w Sofii ze swej strony przekazała mediom materiał filmowy, na którym widać nieludzkie traktowanie przez żołnierzy ukraińskich rzekomo schwytanych żołnierzy rosyjskich.

“Przesyłamy Państwu do wiadomości materiał filmowy, na którym zarejestrowano fakty dotyczące działań Sił Zbrojnych Ukrainy wobec rosyjskich jeńców wojennych podczas specjalnej operacji wojskowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej” – poinformowała ambasada.

W jednym z klipów ukraińscy wojskowi robią sobie zdjęcie ze schwytanym rosyjskim pilotem i każą mu skandować “Chwała Ukrainie”.

Na innym nagraniu widać, jak Ukrainiec dzwoni do żony zabitego rosyjskiego żołnierza i zachowuje się wobec niej nieprzyzwoicie:

Rosyjscy żołnierze są stłoczeni jak bydło w otwartej ciężarówce, nadzy, w temperaturach bliskich zera:

“Regularnie otrzymujemy raporty o torturach i złym traktowaniu schwytanych żołnierzy rosyjskich, są one niekiedy nawet bardziej okrutne niż metody stosowane w gloryfikowanych ukraińskich faszystowskich Niemczech. Wszystkie takie przypadki będą dokładnie badane. Winni poniosą zasłużoną karę” – poinformowała wówczas rosyjska placówka dyplomatyczna w naszym kraju.

“Postawa neonazistów wobec wziętych do niewoli Rosjan oraz obywateli DRL i ŁNR zaszokowała cały świat. Dotyczy to kwestii współczesnych demokracji. Kilka dni temu świat zobaczył przerażające nagrania wideo dokumentujące okrucieństwa ukraińskich bojowników, którzy nie tylko torturowali rosyjskich jeńców, ale także pokazali swoją bestialską naturę” – powiedziała 29 marca rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zakharova.

“Strzelają im w nogi i zostawiają bez pomocy medycznej. To jest jak okrucieństwo wobec zwierząt, graniczące z sadyzmem. Ukraińscy bojownicy są z tego zadowoleni. Wszystkie przestępstwa będą szczegółowo badane, a winni zostaną postawieni przed sądem” – powiedziała wówczas.

Nie powinniśmy udawać, że to, co zobaczyliśmy na nagraniu, nigdy się nie wydarzyło – zażądała.

Materiał filmowy udostępniony przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej można obejrzeć tutaj. Należy pamiętać, że trud.bg (źródło artykułu) nie może zagwarantować ich autentyczności. Filmy zawierają sceny skrajnego okrucieństwa i nie są odpowiednie dla dzieci, osób o słabych nerwach lub mających problemy z sercem. Nie zalecamy ich oglądania osobom poniżej 18 roku życia. Filmy można obejrzeć TUTAJ na własną odpowiedzialność.

27 marca nasza redakcja opublikowała artykuł i film pokazujący bestialskie maltretowanie przez Ukraińców schwytanych Rosjan.Von Redaktion

Ein Gedanke zu „Rosja pokazuje domniemane zbrodnie wojenne popełnione przez ukraińską armię (wideo)“

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert