web analytics
Czy za dwa lata helikopter "Marine One" znów wyląduje zamiast walca FBI przed Mar-a-Lago, rezydencją Donalda Trumpa? | flickr.com

“To atak radykalnych lewicowych Demokratów, którzy są zdesperowani, by uniemożliwić mi ubieganie się o prezydenturę w 2024 roku” – powiedział były prezydent.

W poniedziałek po południu czasu lokalnego śledczy Federalnego Biura Śledczego (FBI) pojawili się w rezydencji Donalda Trumpa “Mar-a-Lago” na Florydzie. (zob. Mandiner) Były prezydent USA zabrał się do mediów społecznościowych, by potępić ekscesy Federalnego Biura Śledczego i prokuratorów. Stwierdził, że taki atak mógł mieć miejsce tylko w zepsutych krajach trzeciego świata. Ale niestety, powiedział, Ameryka jest teraz skorumpowana na poziomie, jakiego nigdy wcześniej nie było.

Jak podaje New York Times, FBI poszukiwało tajnych dokumentów zabranych przez byłego prezydenta po odejściu z urzędu. Inne doniesienia łączą poszukiwania z wydarzeniami z 6 stycznia 2021 roku, szturmem na Kapitol. Jednomyślne raporty mówią, że wyszli z 15 pudłami papierów.

W oświadczeniu Donald Trump nazwał niezapowiedziane przeszukanie bezprecedensowym, czymś, co nie zdarzyło się żadnemu z poprzednich prezydentów. Powiedział, że działanie agencji nie było “ani konieczne, ani właściwe”. Mówił o nadmiernym naciąganiu prokuratorów i używaniu wymiaru sprawiedliwości jako broni.

“To atak radykalnych lewicowych Demokratów, którzy są zdesperowani, by uniemożliwić mi ubieganie się o urząd prezydenta w 2024 roku, zwłaszcza w oparciu o najnowsze sondaże. I zrobią też wszystko, co w ich mocy, by powstrzymać republikanów i konserwatystów w nadchodzących wyborach środka kadencji – powiedział Trump.

Zwrócił też uwagę, że Hillary Clinton pozwolono usunąć 33 tys. maili po odejściu z polityki.

Trump twierdził też, że agenci FBI włamali się do jego sejfu.

 

Ein Gedanke zu „Trump po przeszukaniu domu: nalot FBI możliwy tylko w zepsutych krajach trzeciego świata“

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert